Premier League, Liverpool shpartallon Manchester Cityn, fitojnë Manchester United dhe Wolverhampton. Ja rezultatet e plota të ditës:

Genel

Liverpool shkatërron Manchester Cityn në Anfield duke treguar dominimin e kampionatit anglez. Kanë fituar në fushat e tyre edhe Manchester United dhe Wolverhampton në ndeshjet e drekës:

Ja rezultatet e plota të ditës:

MANCHESTER UNITED – BRIGHTON 3-1:

Pereira 17., Propper 19./ag, Rashford 66.; Dunk 64.

LIVERPOOL – MANCHESTER CITY 3-1:

Fabinho 6., Salah 13., Mane 51.; B. Silva 78.

WOLVERHAMPTON – ASTON VILLA 2-1:
Neves 41., Jimenez 84.; Trezeguet 92.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *