Eliminatoret EURO 2020. Fitojnë Italia, Spanja dhe Zvicra. Ja rezultatet e plota të ditës së hënë:

Genel

Eliminatoret EURO 2020. Fitojnë Italia, Spanja dhe Zvicra. Ja rezultatet e plota të ditës së hënë:

E hënë, 18 nëntor 2019
Grupi D
Gjibraltar 1-6 Zvicër:
73′ Stika, 7 ‘Itten, 49 ‘ Vargas, 57 ’Fassnacht, 74 ‘ Benito, 81 ‘Itten, 88 ‘ Xhaka

Irlandë 1-1 Denmark:
85 ’Doherty, 74 ‘Braithwaite

Grupi F
Malta 1-2 Norvegji:
40 F Fenech, 7 ‘ King, 64 Sor Sorloth
Spanje 5-0 Romania:
7′ Ruiz, 43 ‘ Gerard Moreno, 45 ‘(A) Rus, 75 ‘ Gerard Moreno, 90 ‘ Oyarzabal

Suedi 3 – 0 Ishujt Faroe:
29 ’Andersson, 72 ‘ Svanberg, 80 ‘ Guidetti

Grupi J
Greqi 2-1 Finlande:
47 ‘ Mantolas, 70 ‘ Galanopoulos, 27 ‘ Pukki
Italy 9-1 Armenia
8 ‘ Immobile, 9′ Zaniolo, 29′, Barella, 33′ Immobile, 64′ Zaniolo, 72′ Romagnoli, 76′ Jorginho, 77’Orsolini, 81′ Chiesa, 79’ Babayan .

Lihtenshtajni 0 – 3 Bosnje dhe Hercegovinë
57 ’Civic, 62′ Hodzic, 72′ Hodzic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *