Premier League. Manchester City mund Chelsean.

Genel

Manchester City ka arritur të fitojë me rezultat të ngushtë 2-1 në shtëpi ndaj Chelseat në derbin e javës së 13-të në Ligën Premier.
Ekipi i Pep Guardiolas ka arritur t’i kthehet fitores në kampionat pas humbjes nga Liverpoolit, pasi ka triumfuar me rikthim ndaj Chelseat.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Kevin de Bruyne (29′) dhe Riyad Mahrez (37′) për vendasit, ndërsa N’Golo Kante (21′) për mysafirët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *