Copa Libertadores,Flamengo shpallet kampion pasi mund River Platen me golat e Gabriel Barbosas.

Sport

Copa Libertadores e vitit 2019 shkon te Flamengo që me një përmbysje rezultati ka marrë trofeun me dy gola të shënuar në minutat e fundit. Në finalen e luajtur në një ndeshje të vetme në një katran neutral në Lima, në fakt, skuadra braziliane mundi River Plate duke fituar me 2-1.

Por deri në minutën e 89-të ishin argjentinasit që udhëhiqnin falë golit të Borre që arritën në minutën e 14-të, por në fund Flamengo në tre minuta barazoi dhe dyfishoi me Gabigol në 89‘ dhe 92’ si në finalen e 1999 të Ligës së Kampionëve midis Bayern Munich dhe Manchester United.

Në fund, në konfuzionin e përgjithshëm, Gabigol dhe Palacios u dëbuan me të kuqe por nuk ka shumë rëndësi: Copa Libertadores është e Flamengos.

Copa LIBERTADORES – Finale:
Flamengo-River Plate 2-1 (89‘ dhe 90’Gabigol- 14′ Borre)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *