La Liga, Getafe barazon me Espanyolin.

Sport

Sfida e javës së 12-të e Ligës midis Espanyol dhe Getafe përfundoi 1-1. Pas humbjes në Madrid ndaj Real Sociedad, miqtë do të duhej të fitonin për t’i arritur në vendin e pestë në renditje.

Në Cornella El Prat, Getafe shkoi në avantazh pas vetëm 3 minutash nga fillimi i garës me sulmuesin Jaime Mata por në 45′ u barazuan nga goli i Wu Lei.

Me këtë barazim Espanyoli ndodhet në vendin e parafundit me 9 pikë, ndërsa Getafe në 21 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *