Laliga, fitojnë Barcelona dhe Real Madrid, barazon Atletiko Madrid dhe humb Valencia. Ja rezultatet e plota të së shtunës:

Sport

Në ndeshjet e sotme të kampionatit spanjoll fitojnë Barcelona dhe Real Madrid, barazon Atletiko Madrid dhe humb Valencia.
Ja rezultatet e plota të së shtunës:

LEGANES-BARCELLONA 1-2:
12′ El Nesyri (L), 55′ Suarez (B), 79′ Vidal (B)

GRANADA-ATLETICO MADRID 1-1:
60’ Renan Lodi (A), Sanchez (G)

BETIS-VALENCIA 2-1:
32’ Gomes (V), 37’ Joaquin (B), 93’ Canales (B)

REAL MADRID-REAL SOCIEDAD 3-1:
2’ Willian José (RS), 37’ Benzema (RM), 47’ Valverde (RM), 74’ Modric (RM)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *