Ligue 1. Fiton Lioni dhe Strasbourgu. Ja rezultatet e plota të dites:

Sport

Në ndeshjet e sotme të kampionatit francez fitojnë Lioni dhe Strasbourgu.
Ja rezultatet e plota të dites:

Olympique Lion – Nice 2-1:
10′ Reine-Adelaide, 28′ Dembele / 78′ Dolberg

Amiens SC – Racing Strasbourg 0-4:
43′ Caci, 55′ Ajorque, 73′ Mothiba, 78′ Da Costa.

Angers SCO – Nîmes Olympique 1-0:
68′ Mangani.

Dijon – Rennes 2-1:
70′ Sammaritano, 83′ Chouiar / 57′ Raphinha

Metz – Reims 1-1:
47′ Traore / 9′ Disasi

Stade Brestois – Nantes 1-1:
69′ Cardona / 31′ Coulibaly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *