Serie A, mbyllet në barazim ndeshja mes Bolonjës dhe Parmës.

Sport

Ka përfunduar me një barazim spektakolar ndeshja mes Bolonjës dhe Parmës. Kulusevski përseri është shpallur kojtari më i mirë i takimit.

BOLOGNA-PARMA 2-2
17′ Kulusevski (P), 40′ Palacio (B), 71’ Iacoponi (P), 95’ Dzemaili (B)

Bologna (4-2-3-1): Skorupski 6; Mbaye 5,5 (78’ Skov Olsen sv), Tomiyasu 6,5 (84’ Paz sv), Denswil 5,5, Krejci 5; Medel 6, Dzemaili 7; Orsolini 6, Svanberg 5 (65’ Poli 5), Sansone 5; Palacio 6,5. Tr.: Tanjga 6.
Parma (4-3-3): Sepe 6; Iacoponi 7, Bruno Alves 6,5, Dermaku 6, Gagliolo 5,5; Darmian 5, Scozzarella 6 (60’ Brugman 6), Barillà 5,5 (74’ Grassi 6); Sprocati 5 (85’ Laurini sv), Kucka 7, Kulusevski 7,5. Tr.: D’Aversa 6,5.
Arbitri : Abisso:
KV: Tomiyasu (B); Gagliolo, Barillà, Grassi (P):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *