Hazard: “Topin e Artë e meriton Salah, Mane ose Van Dijk.”

Genel

Eden Hazard ka thënë se një lojtar i Liverpoolit e meriton ta fitojë Topin e Artë.
Ylli belg i Real Madridit ka deklaruar se po të vendoste ai, Sadio Mane, Mohamed Salah apo Virgil van Dijk, duhet ta fitojë Topin e Artë.

Do t’ia jepja një lojtari të Liverpoolit. Mane, Salah ose Van Dijk e meritojnë atë. Nëse Sadio do ta kishte fituar Kupën e Kombeve të Afrikës me Senegalin, sot nuk do të kishte debat. Do të ishte bukur nëse ai e fiton atë. Ose Momo, që është shoku im.Do të ishte mirë për futbollin afrikan dhe atë anglez”, ka thënë Hazard për Le Parisien.

Në listën e gushtë për Topin e Artë janë mbrojtësi holandez, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *