Mbappe: ” Topin e Artë e meriton Messi “. Ja përse.

Sport

Kylian Mbappe ka thënë se Lionel Messi e meriton ta fitojë Topin e Artë në këtë vit.Sulmuesi francez ka dhënë arsyet se përse ylli i Barcelonës e meriton ta fitojë çmimin më të madh për një lojtar në futboll.

20-vjeçari ka thënë se në aspekte individuale, 32-vjeçari është më i miri.
I pyetur se kush mendon se do ta fitojë “Topin e Artë”, Mbappe u përgjigj: “Messi, në terma individualë, ishte më i miri këtë vit”.
Në listë për ta fituar Topin e Artë janë 30 lojtarë, derisa Virgil Van Dijk, Messi dhe Cristiano Ronaldo janë në top treshe. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *