Gazeta spanjolle paralajmëron se Messi ka fituar Topin e Artë, shpërthejnë polemikat.

Sport

Il Mundo Deportivo është e të sigurtë: Të hënën Leo Messi do të ngrejë Topin e Artë të gjashtë të tij, duke kaluar edhe një herë Cristiano Ronaldon, ende në 5.
Gazeta sportive katalanase është shumë afër drejtuesve të Barcelonës dhe sot ajo hapi gazetën me lajmin se dje të dërguarit e France Football, të cilët japin trofeun ishin në Barcelonë për intervistën dhe fotot rituale me fituesin:
Nga klani Messi nuk konfirmohet ose mohohet ky lajm“, shkruajnë ata në Mundo Deportivo, ku duhet të kenë besim të madh në burimet e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *