Champions League. Fitojnë Juventus dhe Bayern Mynih, barazojnë Reali i Madridit me PSG-në. Ja rezultatet e plota të mbrëmjes:

Sport

Në ndeshjet e sotme të Kupës së Kampionëve fitojnë Juventus dhe Bayern Mynih, barazojnë Reali i Madridit me PSG-në. Ja rezultatet e plota të mbrëmjes:

Grupi A
REAL MADRID-PSG 2-2
17′ e 79′ Benzema (R), 81′ Mbappé (P), 83′ Sarabia (P)
 
GALATASARAY-CLUB BRUGGE 1-1 
11′ Adem Büyük (G), 92′ Diatta (B)
 
RENDITJA: PSG 13, Real Madrid 8, Club Brugge 3, Galatasaray 2

Grupi B
CRVENA ZVEZDA – BAYERN MUNCHEN 0-6
14′ Goretzka, 53′ pen., 60′, 64′ e 68′ Lewandowski, 90′ Tolisso
 
TOTTENHAM-OLYMPIACOS 4-2
6′ El Arabi (O), 19′ Semedo (O), 45′ Alli (T), 50′ e 77′ Kane (T), 73′ Aurier (T)
 
RENDITJA: Bayern Munchen 15, Tottenham 10, Crvena Zvezda 3, Olympiacos 1

Grupi C
ATALANTA-DINAMO ZAGREB 2-0
27′ pen. Muriel, 47′ Gomez
 
MANCHESTER CITY-SHAKHTAR DONETSK 1-1
56′ Gundogan (M), 69′ Salomon (S)
 
RENDITJA: Manchester City 11, Shakhtar 6, Dinamo Zagreb 5, Atalanta 4

Grupi D
JUVENTUS-ATLETICO MADRID 1-0
45′ Dybala
 
LOKOMOTIV MOSKA-BAYER LEVERKUSEN 0-2 
12′ aut. Zhemaletdinov, 54′ Bender
 
RENDITJA: Juventus 13, Atletico Madrid 7, Bayer Leverkusen 6, Lokomotiv Mosca 6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *