Arsenali ofron 3 futbollistë plus cash për të marrë sulmuesin Zaha.

Arsenali është i gatshëm të përdorë Callum Chambers, Carl Jenkinson dhe Reiss Nelson si pjesë shkëmbimi në një marrëveshje për të nënshkruar Wilfried Zaha nga Crystal Palace, sipas raportime nga Sun.

Media britanike pretendon se Crystal Palace e mban lart tarifën meqë ai ka edhe 4 vite kontratë, rreth 80 milionë stërlina, por Arsenali do të përpiqet të paguajë cash vetëm gjysmën e kësaj


Dhe ata po përpiqen të përdorin Chambers, Jenkinson dhe Nelson për të ulur tarifën fillestare.