Bajerni bën ofertë për mbrojtësin e Bundesligës që ndiqej nga Milani.

Bayerni i Mynihut bashkohet në garën për Ozan Kabak (2000), mbrojtës qëndror i Stuttgartit. Djali, i lindur në vitin 2000 në Ankara të Turqisë, ka qenë në axhendën e Milanit për disa kohë, por tani ai duhet të merret me interesin e fortë të klubit bavarez. Për ta blerë atë duhen 15 milionë euro të klauzolës së lirimit: pikërisht shuma që, Bayern do të kishte ofruar, sipas asaj që raporton Bild.
Kabak, i cili u rrit te Galatasaray dhe është mik i ngushtë i Calhanoglu, është një profil ideal për kursin e ri të filluar nga shoqëriakuqezinj: me të rinj, të talentuar, me perspektivë të madhe dhe me një kosto të përballueshme. Milani ishte duke vlerësuar marrëveshjen e mundshme për disa javë, por përfshirja e vendosur e Bayern Monako ka lejuar gjermanët të parakalojnë italianët në këtë moment.