Bajerni pranë blerjes së yllit të Ajaksit, ja detajet.

Bayern Munich duket se ka arritur ta fitojë garën me klubet e mëdha eveopiane për të nënshkruar me Hakim Ziyech (1993).
Anësori sulmues nga Maroku ka shkëlqyer në edicionet e fundit me fanellën e Ajaksit dhe mund t’i mbulojë dy pozitat anësore në sulm.
Kampionët e Gjermanisë janë duke kërkuar sulmues krahu dhe Ziyech pasi nuk po marrin dot gjermanin Sane dhe duhet një zëvendësues për Franc Ribery.
Sport Bild ka raportuar se Bayerni është shumë afër marrëveshjes me yllin e Kombëtares së Marokut me një ofertë prej 40 milionë euro.