Dortmundi pranë nënshkrimit me mbrojtësin gjerman.

Borussia Dortmund është pranë nënshkrimit me mbrojtësin e majtë Nico Schulz (1993) nga Hoffenheim, sic raporton Kicker.

26-vjeçari do të transferohet për një shumë prej rreth 30 milionë euro dhe do të nënshkruajë një kontratë me Dortmundin deri në sezonin 2023-24.

Schulz së bashku me Thorgan Hazardin(1993) flitet se do të jenë përforcimet e para verore për Borusia Dortmundin, ku edhe ylli i Monchengladbachur është pranë pranë një lëvizjeje në Signal Iduna Park.