Eliminatoret EURO 2020, Gjermania mposht thellë Estoninë.

Gjermania thyen keqazi Estoninë 8:0 në ndeshjen e raundit të katërt të Grupit C kualifikues për Kampionatin Evropian sonte në Mainz.
Gjashtë lojtarë të ndryshëm, Marco Reus dy herë, Sergej Gnabry dy herë, Ilkay Gundogan një herë, Timo Werner një herë, Leon Goretzka një herë dhe Leroy Sane një herë shënuan 8 golat e Gjermanisë në triumfin madhështor ndaj Estonisë në Opel Arena

Kjo ishte fitorja e tretë në po aq ndeshje për Gjermaninë, e cila tani renditet e dyta me tri pikë më shumë se liderja Irlanda Veriore, e cila i ka zhvilluar katër ndeshje, megjithatë.
Për Estoninë, kjo ishte humbja e tretë në po kaq ndeshje që praktikisht ia shuan shpresat për kualifikim në EURO 2020.