Manchester United ofron 80 milionë euro për Milinkovic-Savic, ja sa kërkon Lazio.

Manchester United po kërkon mesfushorin Sergej Milinkovic-Savic (1995). Sipas raportimeve të Sky Sport, ekipi anglez ka pregatitur një ofertë zyrtare për mesfushorin serb të Lazios, duke qenë të gatshëm të vënë ofrojnë 80 milionë euro. Megjithatë Claudio Lotito kërkon të paktën 100 milionë euro per talentin dhe për këtë arsye propozimi i parë do të refuzohet, por ekzistojnë mundësitë e përfundimit të negociatës.