ZYRTARE: West Ham merr Pablo Fornals vjen nga Villarreali.

Pablo Fornals (1996) është një lojtar i ri i West Hamit. Mesfushori me tipare sulmuese i datëlindjes 1996 vjen nga Villarreal, dhe pas Felipe Anderson është blerja më e shtrenjtë e klubit të Londrës.
Për tëserënne tij Hammers i paguan Villarrealit 24 milionë stërlina (27 milionë euro)
Spanjolli ka firmosur një marrëveshje pesëvjeçare, me mundësi për një vit të mëtejshëm të kontratës.